شهركرد هر چند جز شهرهاي جنوب غربي ايران در جغرافيا معرفي مي شود ولي به نوعي مي توان مركزيت خاصي براي اين شهر و استان چهار محال بختياري در نظر گرفت ، چرا كه از يك سو به اصفهان از سويي ديگر به كهكيلويه و از طرفي ديگر به خوزستان مرتبط مي شود .

رودهاي پر آب اين استان كه سر چشمه هاي رودخانه هاي كارون و زاينده رود هستند نيز در اين استان زيبا قرار دارند .

چند روز پيش فرصتي پيش آمد تا به بام ايران ( شهركرد) سفري داشته باشم و از نزديك طبيعت زيباي آنرا ببينم . پائيز زيباي شهركرد ، سامان و چم چنگ بسيار چشم نواز و زيبا بود ، توشه اي نيز براي شما به ارمغان آورده ام .

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم آبان ۱۳۸۸ساعت 13:13 توسط فرزان اسدي |

امسال حنانه رفت كلاس اول ، خيلي خوشحاله و با شور و شوق خاصي از مدرسه صحبت مي كنه ، البته مهد كودك و پيش دبستاني رفته ولي اون چيزي كه بيشتر باعث علاقه اش شده اينه كه هر روز يك كلمه جديد ياد مي گيره و به محض اينكه بيرون از منزل مي ريم ، تابلوهاي مغازه ها رو يك به يك و كلمه به كلمه مي خونه ،
فكر كنم اين قسمتش براي همه ما به نوعي خاطره هايي از روزهاي اولين مدرسه رو به ياد بياره .حنانه خيلي دوست داره كه دندانپزشك بشه و چند باري هم كه به دندانپزشكي رفتيم آنچنان با دكتر دوست شده كه هر از گاهي كه به آن كلينيك مي ريم ، حتماً سري به دكتر مي زنه و خلاصه خيلي علاقمند شده و صد البته طبق معمول براي عمليات آموزشي و طرح كاد ، ديواري كوتاه تر از ديوار من پيدا نكرده !!

علاقه وافري هم به عكاسي داره هر زمان كه فرصتي به دست مي آره و بخصوص زماني كه به تفريح مي ره ، مرتب از محيط اطرافش عكس مي گيره ، موضوع جالب تر اينه كه به موضوع طبيعت بسيار علاقه منده كه اين باعث خوشحالي منه ، چرا كه در اين بحران نابودي طبيعت ، زماني كه كودكي به فكر آن باشه ، مي توان آينده مثبتي را براي او در آينده در خصوص نوع تفكرش نسبت به محيط زيست و طبيعت پيش بيني كرد .
در خصوص عكاسي اينو بگم كه شركت ما هر ساله مسابقات مختلفي برگزار مي كنه و يكي از اون مسابقات ، مسابقه عكاسيه كه ميان پرسنا و خانواده هاي آنها برگزار مي شه ، امسال حنانه هم به عنوان كوچكترين شركت كننده در اين مسابقات شركت كرد و از بين حدود 400 شركت كننده و 600 عكس رسيده به دبيرخانه مسابقه ، عكس هاي حنانه نيز به عنوان اثرهاي قابل تقدير شناخته شدند و جايزه هاي خوبي نيز دريافت نمود ، گفتنيه كه كوچكترين نفر بعد از حنانه در اين مسابقه ، 22 سال با او تفاوت سني داشت .

هميلا هم كه هفته ديگه تولد يكسالگي اش رو جشن مي گيرم اميدوارم كه او هم دغدغه هاي فرهنگي ، اجتماعي و هنري داشته باشه .


+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 15:52 توسط فرزان اسدي |

بدون شک کلاردشت يکي از زيباترين جاذبه هاي طبيعي ايران واقع در جنگلهاي سرسبزاستان مازندران ميباشد. 
اين شهر با حدود 45000 نفر سکنه بدليل شرائط آب و هوايي منحصر به فرد و مناظر زيباي آن از دير باز مورد استقبال ايرانيان طبيعت دوست قرار داشته است.

از جاذبه هاي توريستي اين منطقه ميتوان به جنگلهاي طبيعي مازي چال و عباس آباد و بالاخص توده کوههاي تخت سليمان با يخچالهاي عظيم طبيعي چند ميليون ساله که بلندترين قله آن علم کوه نام دارد اشاره کرد . علم کوه به ارتفاع 4850 متر بعنوان يکي از پنج ديواره سخت گذر جهان شناسايي شده و مورد توجه بسياري از کوه نوردان از نقاط مختلف جهان ميباشد. اين شهر بدليل ارتفاعات خود از سطح دريا و بالاخص وجود يخچالهاي طبيعي علم کوه بر خلاف کناره ساحلي عاري از حشرات موذي و در همه فصول ازهواي بسيار مطبوع و شبهاي بسيار خنکي برخوردار ميباشد . ضمن آنکه رقص مه در اغلب اوقات لحظات جذاب و آرامش غير قابل وصفي را براي رهگذران منطقه به همراه دارد.
در اين فصل يعني پائيز كه به عروس فصل ها و يا به نوعي شاه فصل سال نيز گفته مي شود ، به مازي چال واقع در ارتفاعات كلاردشت رفته بودم ، زيبايي وصف ناپذيري داشت كه در كلام و كلمه نمي گنجد. متاسفانه دوربين خوبي
به همراه نداشتم ولي سعي كردم چند عكس از اين منطقه زيبا برايتان به ارمغان بياورم .
ضمناً در زبان محلي مازي يعني بلوط و چال هم كه معلومه يعني چاله و يا گودي ، در اين منطقه خرس زياد ديده شده است . 
بهتر است جهانگردي را از ايران گردي شروع نمائيم ، ايران بسيار زيباست ، دور و بر خودمان را كه بنگريم ، گوشه هايي از آن را خواهيم ديد .


+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۸۸ساعت 14:23 توسط فرزان اسدي |

تصاوير زير تفاوت سرويس مدرسه در ايران و ژاپن را نشان مي دهد :
+ نوشته شده در یکشنبه سوم آبان ۱۳۸۸ساعت 14:54 توسط فرزان اسدي |

+ نوشته شده در شنبه دوم آبان ۱۳۸۸ساعت 10:37 توسط فرزان اسدي |